OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE i WAMPIRZY LIFTING


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to zabieg biostymulacji, rewitalizacji i regeneracji skóry przy użyciu autologicznych(własnych) aktywnych składników krwi. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta, odwirowaniu z niej przy użyciu specjalnej wirówki osocza bogatego w płytki krwi i podanie go z powrotem temu samemu Pacjentowi w wybrane tkanki organizmu za pomocą iniekcji igłowej. Istotą zabiegu jest wykorzystywanie naturalnych procesów regeneracyjnych wynikających z silnego efektu działania czynników wzrostu i komorek macierzystych zawartych w osoczu, które m. in.:
- Wspomagają proces tworzenia nowych naczyń
- Pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu
- Pobudzają komórki śródbłonka do syntezy macierzy pozakomórkowej
Zabieg pozwala opóźnić procesy starzenia skóry, wygładza zmarszczki, ujędrnia i napina skórę, wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie, redukuje rozstępy i blizny. W wyniku terapii skóra staje się jędrna, gładsza i bardziej elastyczna


WSKAZANIA • Oznaki starzenia skóry-pojawiające się zmarszczki, bruzdy , fałdy , utrata jędrności, wysuszenie
• Rozstępy
• Blizny w tym blizny potrądzikowe
• Cienie pod oczami
• Nadmierne wypadanie włosów,
• Włosy przesuszone, zniszczone, pozbawione blasku

OPIS ZABIEGU
Jak każdy z zabiegów medycyny estetycznej w naszej Klinice poprzedzony jest konsultacją lekarską przeprowadzaną na miejscu przez Specjalistę medycyny estetycznej. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjent zostaje znieczulony preparatem w postaci kremu, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zabieg składa się z 3 etapów:
 Etap pierwszy –polega na pobraniu 5-10 ml krwi pacjenta
 Etap drugi - w którym odwirowujemy pobraną krew w wirówce, tak aby uzyskać OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
 Etap trzeci- podczas którego podajemy odwirowane OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE do skóry metodą Mezoterapii igłowej-przy użyciu igiełki lub kaniuli na całej powierzchni wybranej okolicy lub liniowo wzdłuż bruzd czy zmarszczek, rozstępów lub blizn. Wstrzykiwane osocze dociera do warstwy brodawkowatej skóry, w której znajdują się fibroblasty oraz komórki macierzyste. Obszary w które można podać OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to: cała twarz, skóra głowy pokryta włosami, szyja, dekolt, brzuch, ramiona, dłonie, wewnętrzna strona ud, wiotka skóra okolic kolan.
W celu przygotowania preparatu z OSOCZEM używamy różnych zestawów – które mogą zawierać dodatkowo fibrynę lub kwas hialuronowy zwiększające efekty działania.
Średni czas trwania zabiegu razem ze znieczuleniem trwa około 60 minut. Powrót do codziennej aktywności po zabiegu jest natychmiastowy.
W miejscu zabiegu mogą powstać lekkie zaczerwienienie, delikatny obrzęk, niewielkie zasinienia które znikają samoistnie po jednym- kilku dniach od zabiegu.
REKOMENDOWANA LICZBA ZABIEGÓW: 2-4 zabiegi co 2- 4 tygodnie, potem 1 zabieg przypominający co 3-6 miesięcy


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

 7 dni przed zabiegiem nie przyjmujemy leków przeciwkrzepliwych takich jak heparyna, aspiryna, NLPZ i innych( należy to skonsultować z lekarzem)
 Na 30 minut przed pobieraniem krwi należy wypić około 2 szklanek wody, co zwiększy dostęp do naczyń krwionośnych.


ZALECENIA PO ZABIEGU
 W dniu po zabiegu należy unikać nakładania makijażu
 Kilka dni po zabiegu, aż do całkowitego zagojenia unikamy zabiegów (sauna, solarium, opalanie słoneczne) i korzystania z basenu
 Stosowanie preparatów chroniących skórę przez promieniowaniem UVA/UVB o SPF 50.


PRZECIWSKAZANIA
• Ciąża i okres karmienia piersią
• Choroby krwi i choroby układowe
• Alergia na leki przeciwzakrzepowe
• Ostre stany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu
• Choroby zakaźnie
• Choroba nowotworowa
• Pacjenci HIV pozytywni


PREPARATY
 Osocze bogatopłykowe
 Osocze bogatopłytkowe z fibryną
 Osocze bogatopłytkowe z kwasem hialuronowym

Umów wizytę w naszej klinice!

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje z naszymi specjalistami medycyny estetycznej.