AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA


AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA to zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym podaniu drogą MEZOTERAPII IGŁOWEJ – kompleksu aminokwasów potrzebnych do syntezy kolagenu – głównego białka naszej skóry odpowiedzialnego za jej elastyczność i jędrność. Aktywny kompleks aminokwasów pobudza aktywność metaboliczną fibroblastów, czego efektem jest wzmożona produkcja endogennego kolagenu w wyniku czego skóra wzmacnia się, staje się bardziej elastyczna i gładka (tzw. lifting skóry). Dodatkowo, dodany do kompleksu kwas hialuronowy utrzymuje optymalny stopień nawilżenia skóry. AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA jest skuteczna zarówno w okolicy oczu (zmarszczki, cienie, worki pod oczami), twarzy, owłosionej skóry głowy jak i reszty ciała ( wiotkość skóry, rozstępy skórne)

WSKAZANIA

OPIS ZABIEGU - AMINOKWAS

Jak każdy z zabiegów medycyny estetycznej w Green Beauty Clinique w Chorzowie poprzedzony jest konsultacją lekarską przeprowadzaną na miejscu przez Specjalistę medycyny estetycznej. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjent zostaje znieczulony preparatem w postaci kremu, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. W zależności od uwarunkowań i potrzeb Pacjenta, odpowiedni preparat podawany jest podskórnie/ śródskórnie przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Średni czas trwania zabiegu to 60 minut (w tym czas na znieczulenie ). Powrót do codziennej aktywności po zabiegu jest natychmiastowy.

REKOMENDOWANA LICZBA ZABIEGÓW: 3-4 zabiegi co 2-3 tygodnie. Czas utrzymywania się efektu serii zabiegów to 6- 12 miesięcy

W miejscu zabiegu mogą powstać lekkie zaczerwienienie, delikatny obrzęk, niewielkie zasinienia, które znikają samoistnie po jednym- kilku dniach od zabiegu.

W przypadku powstania działań niepożądanych należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza przeprowadzającego zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

ZALECENIA PO ZABIEGU

POLECANE PREPARATY

Umów wizytę w naszej klinice!

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje z naszymi specjalistami medycyny estetycznej.